Szkolenia CKWB Beata Kącka

SZKOLENIA

Twój rozwój kompetencji
Nasze szkolenia

Zobacz jakie szkolenia organizujemy w najbliższym czasie

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

KOMPETENCJE W PIGUŁCE

Kompetencje to połączenie WIEDZY (wiedzieć CO zrobić), UMIEJĘTNOŚCI (wiedzieć JAK to zrobić) i POSTAWY (chcieć tego dokonać na wysokim poziomie). Najczęściej dzielone są na twarde i miękkie.

Kompetencje twarde to między innymi wiedza specjalistyczna, znajomość języków obcych, prawo jazdy czy umiejętność obsługi programów. Są konkretne i mierzalne, potwierdzone dyplomami, certyfikatami potrzebnymi do wykonywania konkretnej pracy. Do tej grupy kompetencji zaliczamy przede wszystkim posiadaną wiedzę i umiejętności.

Kompetencje miękkie dotyczą postawy, cech psychofizycznych i społecznych, koncentrują się na zachowaniu człowieka, postawach, sposobie bytowania. Dotyczą przede wszystkim zarządzania własną osobą, motywacji oraz umiejętności interpersonalnych, np. komunikatywności, efektywności, umiejętności pracy w zespole, odporności na stres.

Zarówno kompetencje twarde jak i miękkie wpływają na jakość wykonywanej przez nas pracy i jej efektywność. Do niedawna jednak, pracodawcy skupiali się podczas rekrutacji na kompetencjach twardych, nie doceniając miękkich.

Dzisiejsi pracodawcy oczekują już nie tylko wiedzy i doświadczenia – chcą, by ich pracownicy wyrażali chęć rozwoju, byli zmotywowani do pracy, zaangażowani, wykazywali się inicjatywą, efektywną komunikacją i poprzez umiejętność uczenia się, potrafili posiadaną wiedzę wykorzystać w praktyce.

Im wyższe stanowisko, tym większą wagę pracodawcy przywiązują do umiejętności miękkich, ponieważ przekładają się one bezpośrednio na efektywność i zachowania ich podwładnych.

To właśnie ich brak często powoduje, że osoba z doświadczeniem zawodowym ma w dzisiejszych czasach trudności w znalezieniu pracy.


Obszary naszych szkoleń kompetencyjnych

Obszary szkoleń kompetencyjnych CKWB Beata Kącka

    Kontakt            

Justyna Miśtal

       T:+48 666 388 834

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

          

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

GDZIE JESTEŚMY

Ul. Jędrzejowska 79d
29-100 Włoszczowa

KIEDY JESTEŚMY

poniedziałek-piątek
8.00 - 16.00

ZADZWOŃ NAPISZ

+48 41 39 41 028
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CKWB BEATA KĄCKA

NIP 656 146 08 19
REGON 292848063